СРЕДСТВА СПОРТСКОМ ЦЕНТРУ У ПАРАЋИНУ: Стигле професионалне справе за гимнастичаре

З.Р.

14. 10. 2020. у 08:22

У ОКВИРУ програма ИПАРД канцеларије за доделу бесповратних средстава за куповину спортске опреме, по пројекту писаном пре неколико година, а чији је носилац параћински Спортско-рекреативни центар “7. јул”, обезбеђен је сет професионалних справа за секцију спортске гимнастике ГК “Параћин”.

СРЕДСТВА СПОРТСКОМ ЦЕНТРУ У ПАРАЋИНУ: Стигле професионалне справе за гимнастичаре

Фото: З.Р.

Справе се налазе у фискултурној сали ОШ “Ђура Јакшић и биће постављене чим млади гимнастичари поново почну да тренирају, а користиће их и ученици те школе.

Гимнастика у Параћину има традицију, и ритмичка и спортска. Први тренинзи били су још половином прошлог века у некадашњем Соколском дому. Данас спортска секција тог клуба вежба у школи “Ђура Јакшић”, чији наставник физичког Слободан Максимовић истиче да су нове справе француске производње.

- Стигла су два разбоја, паралелни и двовисински, греда, прескок, затим мала печурка и мала трамбулина, коњ са хватаљкама, две професионалне одскочне даске, те једна велика и пет мањих гимнастичких струњача – напомиње Максимовић. Додаје да је стара опрема некада такође била врхунска, словеначке фирме “Елан”, али да је још из осамдесетих година прошлог века, када је школска сала направљена.

Гимнастичари из града на Црници већ постижу одличне резултате, али директорка школе Биљана Милошевић, верује да ће убудуће, у бољим условима, ти резултати бити још бољи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ПЛАЧ КОЈИ ЧУЈЕШ НИЈЕ ТУГА Ово је песма коју је Радован Караџић из затвора написао својој супрузи Љиљани: Љубљена моја, све је исто