РАСПОДЕЛА 9.700 ВАКЦИНА ПРОТИВ ГРИПА: Ево коме су намењене
Ћупријски Завод за јавно здравље “Поморавље” поделио је 9.700 доза вакцина против грипа које је добио за домове здравља шест општина Поморавског округа.
Илустрација / Фото Танјуг-АП
У питању су четворовалентне вакцине, а испоручено је 2.500 доза више него претходне сезоне. Дому здравља у Јагодини намењено је 3.500 вакцина, Параћину 2.400, Свилајнцу 1.400, Ћуприји 1.250, Деспотовцу 600 и Рековцу 550 доза вакцина.
Како најављују домови здравља, вакцинација почиње првог октобра, а лекари подсећају да би посебно требало да се вакцинишу особе старије од 65 година и хронични болесници – нарочито дијабетичари и они који болују од кардиоваскуларних болести.
Да би се добила вакцина, потребно је прибавити налог изабраног лекара.
Препоручујемо
АКРЕДИТАЦИЈА НА ЧАК СЕДАМ ГОДИНА: Дом здравља у Ваљеву поново сврстан у медицинску елиту
11. 03. 2026. у 06:45
РЕКОНСТРУКЦИЈА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У АПАТИНУ: Влада определила 284 милиона динара
10. 03. 2026. у 13:47
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)