ЗДРАВЉЕ ЂАКА НАЈВАЖНИЈЕ: Ове године без рекреативне наставе на Гочу
ЗБОГ епидемије корона вирусом у Дечјем одмаралишту на планини Гоч повише Краљева ове године неће бити рекреативне наставе, односно такозване школе у природи.
Фото: Г. Шљивић
Како сазнајемо, сви уговори о реализацији било каквог облика наставе у природи за ученике основних и средњих школа одлажу се за наредну годину, што је и препорука Министарства просвете.
- Имали смо велика очекивања, али је због корона вируса за нас ово година за заборав. Од почетка епидемије и ванредног стања отказани су сви уговори које смо имали са школама из свих крајева Србије током пролећа, као и за први део актуелне школске године. Здравље ђака је свакако најважније и без поговора смо прихватили препоруке ресорног Министарства – каже Иван Милић, директор Дечјег одмаралишта Гоч.
Да летња сезона ипак потпуно не пропадне, потрудиле су се спортске екипе које су на ову питому планинску лепотицу долазиле због припрема или све популарнијих кампова.
- Уз поштовање свих епидемиолошких мера успели смо бар да реализујемо део тих активности, али је то далеко од онога што смо планирали – додаје Милић.
- Надамо се да ћемо се већ наредне године вратити уобичајеном режиму рада.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)