САМО МЕТЛА ОСТАЛА У ОПОЗИЦИЈИ: Потписан коалициони споразум у Крушевцу
КОАЛИЦИОНИ споразум између представника СНС,СПС-ЈС,СНП и ПОКС потписан је јутрос уочи седнице Скупштине града Крушевца, где ће сада практично већину формирати 66 од 70 одборника, а само четири одборника Покрета “Метла” остаће у опозицији.
Фото: С. Бабовић
-Потписан коалициони споразум је резултат наше спремности да испунимо у потпуности вољу народа коју су исказали на прошлим изборима-напомиње Ненад Андрић,председник градског одбора СНС у Крушевцу-Данашња коалиција СНС,СПС-ЈС,СНП,ПОКС-а омогућава да ћемо у градском парламенту имати 66 одборника који су вољни и спремни да раде у интересу народа у наредном периоду.
Споразум су осим Андрића, у име СНС-а, потписали Синиша Максимовић (СПС), Драган Лазић (ЈС),Зоран Радојевић (ПОКС) и Саша Судимац (СНП). Очекује се почетак конститутивне седнице, где се очекује избор Предрага Вукићевића(СНС), актуленог директора РПК за председника Скупштине, односно социјалиста Максимовића, на место заменика председника.
Како је предочено јуче, одмах након завршетка конститутивне седнице, одржаће се прва радна седница и изабрати руководство града. Напредњаци предлажу актуелну граодначелницу Јасмину Палуровић, док је за њеног заменик предложен Александар Јовановић,такође из СНС-а.
Фото: С. Бабовић
На локалним изборима у Крушевцу, листа Александар Вучић-За нашу децу освојила је 52 мандата,листа Ивица Дачић СПС-ЈС Драган Марковић-Палма -8 мандата, по четири мандата припале су листи За краљевину Србије, два СНП-др Ненад Поповић, док ће “Метла” и имати четири одборника.
НА ИЗБОРИМА СНС УБЕДЉИВ
СНС је у процентима освојио 71,10 посто(38.915 гласова),чиме је надмашио изборни резултат из 2016.године када је добио поверења 54,24 посто гласача.СПС-ЈС освојила је 12,01 посто(6.575 гласова), Покрету Метла 2020 припало је 6,04 посто гласова(3.304), а листи За Краљевину Србије-5,52 посто(3.022).СНП-др Ненад Поповић има 3,26 посто освојених гласова(1.785).У Крушевцу је право гласа имало 106.940 бирача,а према подацима ГИК-а, забележена излазност на изборима износила је 53,14 посто.
Препоручујемо
ТРАДИЦИОНАЛНА ПОДРШКА: Мост "Врла" мост у Владичином Хану у бојама Дана ретких болести
26. 02. 2026. у 19:25
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)