ШТРАЈК ЗБОГ ЖРТАВА КОРОНЕ: Протест радника у "Магна ситингу" у Оџацима

РАДНИЦИ канадске фабрике "Магна ситинг" у Оџацима, која производи пресвлаке за аутомобилска седишта, одржали су једносатни штрајк упозорења због тога што су им, како су објаснили, колеге преминуле од последица вируса корона.

ШТРАЈК ЗБОГ ЖРТАВА КОРОНЕ: Протест радника у Магна ситингу у Оџацима

Фото приватна архива

Они сматрају да се вирус проширио јер послодавац није обезбедио потребне епидемиолошке услове за рад.

Председник фабричке организације Индустријског синдиката Србије (ИСС) Далибор Антанасијевић предочио је да је ковид 19 узео две жртве у "Магни", наводећи да је реч о радницама Мирјани Обрадовић и Весни Туркић. Антанасијевић је додао да је, према сазнањима ИСС, корона покосила још најмање четири особе, чланове породица радника "Магне". Он сумња да менаџмент крије број заражених радника, те да их је много више од званичних 11.

Затечен штрајком, који је почео у понедељак, а одржан је и јуче, генерални директор је, како нам је речено у "Магни", поручио да ће званично саопштење дати после консултација с министром за рад Зораном Ђорђевићем, који је 27. јула посетио ово предузеће и тада изјавио како се уверио да се у "Магни" доследно примењују превентивне мере.

Синдикат је затражио хитан састанак с руководством, којем је изнео седам захтева као услов за наставак рада. Траже строгу примену свих епидемиолошких мера.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (8)

ТУХЕЛ СЕ ОДЛУЧУЈЕ ЗА СТАРТНИХ 11 НА СП: Енглеска не сме имати проблема у генерлци против Костарике