КОРОНА У РУДНИЧКО-ТАКОВСКОМ КРАЈУ: Нова жртва вируса, од почетка епидемије преминуло десеторо

ПРЕМИНУЛА је, нажалост, још једна особа у Рудничко-таковском крају, потврђена позитивно на ковид-19 старости 69 година.

КОРОНА У РУДНИЧКО-ТАКОВСКОМ КРАЈУ: Нова жртва вируса, од почетка епидемије преминуло десеторо

Фото

Од почетка епидемије у марту, укупно заражено 150, десеторо преминуло.

По до сада пристиглим резултатима тестираних, код још једне особе је потврђено присуство корона вируса – званични су данашњи подаци.

Статистика епидемије у овом крају званично се дели на две етапе. У првој, од њеног почетка у марту до смиривања у мају, укупно је оболело 60 лица, од којих су петоро преминули, сви остали су, по званичним подацима, излечени. У другом „пику“ од половине јуна до данас, од ковида-19 оболело је 90 лица, уз пет смртних исхода, излечено је 34, троје их лечи Клинички центар у Крагујевцу, десеторо милановачка Општа болница, осталих 38 са лакшом клиничком сликом, и њихови контакти, су у кућној изолацији.
- У Ковид амбуланти Дома здравља јуче је прегледано 60 пацијената, узоркована крв за 30 лабораторијских анализа, узето девет назофарингеалних брисева, урађено 25 серолошких тестова, 12 рентгенских снимака плућа, хоспитализоване су тро особе, две у Општој болници у овом граду, једна у Општој болници у Чачку - изјавио је др Александар Чивовић, в.д. директора Дома здравља у Горњем Милановцу.
                                        

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ВЕЛИКА ВИНА НАСТАЈУ НА ВЕЛИКИМ ЛОКАЦИЈАМА: Oткривамо зашто винарија Ердевик и Фрушка гора имају идеалне услове за шардоне