УЛАГАЊЕ У НОВА РАДНА МЕСТА: Пројекат, чија је укупна вредност 172 милиона динара, подржале ЕУ и Влада Србије

ЗАВРШЕНА је прва фаза инфраструктурног опремања будуће Агро-бизнис зоне у бојничком селу Косанчић.

УЛАГАЊЕ У НОВА РАДНА МЕСТА: Пројекат, чија је укупна вредност 172 милиона динара, подржале ЕУ и Влада Србије

Фото: ОУ у Бојнику

Изграђене су саобраћајнице са пратећом инфраструктуром, док ће у другој фази атмосферска и фекална канализација бити повезанe са колектором и, после пречишћавања, усмерене ка Пустој реци.

Овај посао би требало да буде започет наредне седмице и предвиђено је да буде окончан за око два месеца. Потом ће прва индустријска зона у Бојнику бити спремна да прими заинтересоване инвеститоре.

У локалној самоуправи очекују да ће ово улагање од 172 милиона динара омогућити отварање нових радних места и да ће утицати на смањење миграције становништва.

Иначе, Агро-бизнис зона у селу Косанчић се простире на око 53 хектара и подељена је у две целине. Четири комунално опремљене парцеле, од по пет хектара, намењене су подизању прерађивачких погона који би пољопривреди требало да донесу додату вредност, док ће остатак земљишта бити уступљен онима који су заинтересовани за примарну производњу.

С обзиром на то да је Развојна агенција Србије ову зону већ ставила на привредну мапу наше земље, верује се да ће и то додатно позитивно утицати на потенцијалне инвеститоре.

- Средства за уређење ове зоне смо обезбедили посредством пројекта којим смо аплицирали код донаторског програма ЕУ ПРО. Од њих смо добили милион евра, док је наше учешће од 26 милиона динара заправо обезбедила Влада Србије. Држава ће, посредством Министарства привреде, са 27 милиона финансирати и другу фазу планираних радова - закључује председник Општине у Бојнику Небојша Ненадовић.

ИНФРАСТРУКТУРА И ЛОКАЦИЈА

ГРУПА извођача радова је у Косанчићу изградила модерну саобраћајницу дугу око два и по километра, чему је претходила уградња водоводне и канализационе мреже, те свих неопходних електро и телекомуникационих водова. Предност своје Агро-бизнис зоне Бојничани виде и у њеном географском положају, јер се налази крај пута којим се, преко Доњег Брестовца, стиже до Ниша и Лесковца, односно до Коридора 10 од којег је удаљена само 12 километара.

ПРЕДНОСТ

БОЈНИК је до значајне донације Европске уније стигао тако што је, како истичу у локалној самоуправи, на време спремао планску и техничку документацију за овај пројекат. То му је донело значајну предност када се на конкурсу, у конкуренцији 99 градова и општина укључених у програм ЕУ ПРО, борио за средства.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (0)

ГЛАВНА НАГРАДА: Ексклузивно путовање у земљу новог светског првака