НОЋАС ПРИКЉУЧЕНА НА РЕСПИРАТОР: Погоршало се стање трудници из Врања
ТРИДЕСЕТЧЕТВОРОГОДИШЊА Врањанка, у шестом месецу трудноће, пребачена је ноћас са Клинике за пулмологију на Клинику за анестезију и интензивну негу КЦ Ниш јер јој се стање погоршало.
Д.Ристић
- Због промене здравственог стања, жена која је била на кисеоничког потпори је пребачена на одељење интензивне неге Клинике за анестезију и интензивну терапију и прикључена на респиратор – саопштио је Никола Марковић, портпарол Клиничког центра.
Он је казао да је двадесетседмогодишња трудница из околине Ниша, која је у најтежем здравственом стању, стабилно али и даље тешко.
- Она је на респиратору, плод је виталан, њено стање непрестано прати конзилијум лекара. Циљ је да плод напуни 32 недељу како би се извршио порођај ако то буде неопходно – казао је Марковић.
Што се тиче треће труднице из Куршумлије, она је, према његовим речима, добро.
- Ради се о двадесетшестогодишњој жени код које је такође потврђен корона вирус. Она је потпуно стабилна, код ње није била потребна ни кисеоничка терапија – рекао је Марковић.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)