У последњим поплавама: Оштећено око 1.000 кућа, помоћ од 200 милиона динара за санирање штете
У поплавама које су претходних недеља задесиле поједине делове Србије, оштећено је око 1.000 породичних стамбених кућа, процењено је на основу извештаја надлежних органа јединица локалних самоуправа.
Фото: Г. Ш.
"На основу извештаја надлежних органа јединица локалних самоуправа процењује се да је оштећено око 1000 породичних стамбених објеката у својини грађана, који су разврстани у пет категорија у складу са Упутством о јединственој методологији за процену штете од елементарних непогода", наводи се у владиној уредби објављеној у Службеном гласнику.
Влада Србије одлучила је на јучерашњој седници да обезбеди бесповратних 200 милиона динара за грађане, чији су породични и стамбени објекти оштећени током поплава прошлог месеца.
На основу евиденције локалне самоуправе, ова средства биће дистрибуирана у виду бесповратне новчане помоћи, како би се што пре санирала штета на њиховим кућама и помоћним објектима.
За прву категорију оштећења власник ће добити 120.000 динара, за другу 200.000, трећу 250.000 динара, за четврту категорију 350.000, док ће за пету категорију бити исплаћено 600.000 динара, наводи се у уредби.
Јединица локалне самоуправе без одлагања, а најкасније у року од 15 дана од дана проглашења престанка елементарне непогоде, дужна је да позове грађане да пријаве насталу штету у року који не може бити краћи од 15 дана ни дужи од 60 дана од дана објављивања позива.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)