Обележен дан Универзитета у Новом Саду: Носилац развоја 60 година (ФОТО)
УНИВЕРЗИТЕТ у Новом Саду (УНС) јесте најзначајнија образовна и научна установа у Војводини, која већ шест деценија окупља снажну научну, образовну и истраживачку заједницу.
Фото: Н. Карлић
То је истакао председник Покрајинске владе Игор Мировић на данашњој Свечаној академији уприличеној на Сунчаном кеју.
- Универзитет у Новом Саду је покретач и носилац развоја у свим областима друштвеног живота, не само у нашој покрајини него и шире - додао је Мировић.
- Почива на важним принципима као што су академска честитост, одговорност и постојаност критеријума. Зато, након 60 година од оснивања, Новосадски универзитет заузима у нашем друштву и међународним оквирима место какво и заслужује.
Поздрављајући домаћине и госте, Мировић је подсетио да је Покрајинска влада у протекле четири године пројектима и издвајањем знатних средстава подржала развој УНС.
Препоручујемо
УЈЕДИ ОД 26.8 МИЛИОНА: Биланс проблема због напада напуштених паса у Ваљеву
13. 02. 2026. у 20:00
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)