У НИШУ ПОСКУПЉУЈЕ ГРЕЈАЊЕ: Градско веће дало сагласност, ево шта је разлог
ГРЕЈАЊЕ у Нишу поскупљује за 6,38 одсто, а нове цене важиће већ од априлских рачуна. Градско веће дало је сагласност на овај предлог Топлане због раста цене гаса за више од седам процената.
Фото: Péter Gudella / Alamy / Profimedia
Градско веће Ниша дало је сагласност да грејање поскупи за 6,38 одсто, а нова цена примењиваће се већ од априлских рачуна.
Из Топлане су раније навели да је разлог поскупљења пораст цене гаса за 7,72 процената, па ће цена варијабилног дела, уместо 7,12 динара по киловат сату, износити 7,57 динара по киловат сату.
У току грејне сезоне, енергетски субјект има право да предложи надлежном органу промене цена топлотне енергије за крајње купце. Тај предлог мора да буде образложен и да садржи све податке који су потребни да надлежни орган процени основаност предлога.
Предлог за промену цене топлотне енергије због пораста варијабилног дела цене може да буде поднет у случају када се укупна цена енергента повећа за више од три одсто, а обавезно уколико се смањи за више од пет процената - истакли су из Надзорног одбора Топлане. Њихов предлог да грејање поскупи усвојило је Градско веће на седници одржаној 6. априла.
Грејање у Нишу поскупело је у два наврата и прошле године, последњи пут у септембру.
(Мондо)
Препоручујемо
ФИЛМОВИ АНИМАТОРА ИЗ ЗЕМЉЕ И СВЕТА: Вечерње пројекције анимираног филма у ШАФ-у
06. 07. 2026. у 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)