УСКРС НА ТРОМЕЂИ: У сусрет Ускрсу – Празник над празницима

У оквиру традиционалног међународног фестивала „Ускрс на тромеђи“, у Дому културе у Босилеграду у четвртак, 9. априла биће организован културно-уметнички програм под називом „У сусрет Ускрсу – Празник над празницима“.

УСКРС НА ТРОМЕЂИ: У сусрет Ускрсу – Празник над празницима

Фото: Ј.Стојковић

Полазници Предшколске установе “Дечија радост“ у Босилеграду и “Сунце“ у Ћустендилу одржаће концерт посвећен предстојећем празнику. Након тога, у холу Дома културе биће отворена изложба радова наградног конкурса „Празник над празницима“, који по девети пут организују Центар културе „Босилеград” и Народна библиотека „Христо Ботев“.

Иначе централна манифестација „Ускрс на тромеђи“ биће одржна у недељу, 12. априла. Подсећамо „Ускрс на Тромеђи“ је културно-забавна манифестација која се сваке године одржава у Босилеграду, на месту где се сусрећу границе Србије, Бугарске и Северне Македоније. Најпознатији део фестивала је такмичење у туцању ускршњих јаја, које окупља стотине учесника свих узраста.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)