„КЊИГА О МИЛУТИНУ“ ВЕЧЕРАС У СМЕДЕРЕВУ: Представа у сусрет Дану државности
У сусрету Дану државности, вечерас од 20 часова, у Великој дворани Центра за културу Смедерево, биће одиграна представа „Књига о Милутину - први део“, по роману Данка Поповића, а у режији Егона Савина.
Фото: Н. Живановић
О њој Егон Савин пише: „Много година после 1914. и почетка Првог светског рата Милутин се у мислима враћа на дан када су звона звонила са свих страна и позивала људе у рат. Он, протагонист и приповедач, присећа се болних тренутака који су обележили његов, али и животе многих других. Он покушава да нађе одговоре на питања која су мучила српског сељака и домаћина. Његов глас је глас разума - он се оштро супротставља „хероизму" који је плаћен хиљадама живота и слави стеченој нестанком половине становништва Србије. „Књига о Милутину" је антиратна представа.”
У овој, дуго очекиваној представи, можемо видети Ненада Јездића у главној улози.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)