ДОЂИТЕ НА СКРИНИНГ МАМОГРАФИЈУ : Апел суграђанкама лекара Дома здравља Нови Сад
ПОВОДОМ Светског дана борбе против рака, Дом здравља у Новом Саду позива суграђанке старосне доби од 50 до 69 година, које нису радиле мамографију уназад две или више година, немају дијагностикован карцином дојке и без тегоба су, да закажу свој преглед.
Н.Карлић
То могу учинити позивом Кол центра на број телефона 021 4879 000, а потребно је затражити термин за Скрининг мамографију. Реч је о програму који се спроводи према Националном плану за рано откривање карцинома дојке.
- Континуирано, током целе године, Дом здравља врши мамографска снимања и телефонски позива жене наведене ризичне групе са територије општина Нови Сад, Сремски Карловци и Петроварадин. Апелујемо на жене да се одазову позиву, такође пријаве уколико је дошло до промене личних података или саме закажу свој преглед. Препорука је да се мамографија ради сваке друге године. Рак дојке представља водећи малигни тумор у оболевању и умирању жена у Србији. Један је од водећих узрока превремене смрти код жена и мерен годинама изгубљеног живота карцином дојке је на трећем месту као узрок смрти жена старости од 45 до 64 године. Када се открије на време, рак дојке је излечив у више од 90 одсто случајева- кажу у Дому здравља Нови Сад.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДЕЧЈА ПРЕДСТАВА РАЗГАЛИЛА МАЛИШАНЕ: У Свилајнцу културно-забавно лето на тргу (ФОТО)
10. 07. 2026. у 12:34
ИЗГРАДЊА ПУТНЕ ИНФРАСТРУКТУРЕ У ЋУПРИЈИ: Почело асфалтирање 13 уговорених улица
10. 07. 2026. у 12:06
ЋУПРИЈСКИ „ХОРОС“ НА НИШКИМ ХОРСКИМ СВЕЧАНОСТИМА: Девојачки хор наступа вечерас
10. 07. 2026. у 11:50
ЗБОГ ИЗГРАДЊЕ ВРЕЛОВОДНОГ ПРИКЉУЧКА: Привремена забрана саобраћаја на делу Детелинаре
10. 07. 2026. у 11:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)