СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Жарко Мићин - поводом свечаног отварања нове зграде МЗ и савремено опремљене гимнастичке сале Соколског друштва, што су инвестиције укупне вредности 173,5 милиона - посетио је приградско насеље Футог.
Град Нови Сад
- Ово место, због традиције и вредних људи који негују заједништво, заслужује пуну подршку наше локалне самоуправе. Радови су овде трајали две године, а ми смо на територији Футога већ реализовали бројна капитална улагања, значајна за квалитет живота становника. Подсећам на изградњу Дома културе, уређење инфраструктуре стамбеног блока за избегле, адаптацију и доградњу Прихватилишта за одрасле и старе особе. Такође, изграђени су бициклистичка стаза од Новог Сада до Бегеча и ватрогасни објекат, а недавно је завршен и спортски комплекс са два базена и бројним теренима. Ништа мање није важна ни реконструкција овдашње црпне станице, уз бројне инвестиције у путну и комуналну инфраструктуру - нагласио је Жарко Мићин.
Први човек Новог Сада каже и да је пре неколико седмица завршена доградња зграде ОШ "Десанка Максимовић", са новом фискултурном салом за 700 ђака, и нагласио да је у току поступак јавне набавке за изградњу водоводне мреже у Пролетерској улици, вредне 14 милиона.
Укупно, у периоду од 2012. до 2024, у привреду Футога уложено је више од 673 милиона динара.
Препоручујемо
Упозорење Војске Србије: Војне вежбе од 4. до 10. маја у ширем реону Великог Градишта
03. 05. 2026. у 20:28
Кад чују како се Крушевљанин зове, сви се питају да ли му је матичар био пијан
03. 05. 2026. у 12:37
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)