НЕУГОДНИ ДАНИ ЗБОГ ВОДЕ СУ ПРОШЛОСТ: Прича Милице Видаковић из зрењанинског насеља Багљаш
Као и сви њени суграђани и становници места у околини Зрењанина, Милица Видаковић, која са породицом живи у најмногољуднијем градском насељу Багљаш, две деценије је покушавала да пронађе модел смањења трошкова воде за пиће у домаћинству.
B. M.
- Силне смо паре дали за куповину воде за пиће и кување из балона, набавку пречистача и гориво када смо балоне пунили у Сремским Карловцима - започиње причу Милица, која са супругом и два сина живи на четвртом спрату зграде, која нема лифт.
То што у згради нема лифта уско је повезано са деценијским проблемом воде, јер није било једноставно свакодневно носити балоне од шест литара уз степенице, а за кување и пиће било је потребно бар два балона дневно, а једанаестогодишњи и две године млађи син тренирају кошарку и то су били додатни трошкови, који су износили око четири хиљаде само за воду из продавнице, уз рачун комуналног предузећа за техничку воду и канализацију, што је породицу на месечном нивоу коштало око шест хиљада динара.
- Користили смо и пречистач, али филтер који мора често да се мења није био баш јефтина ставка, у близини зграде је и еко чесма, али опет је проблем био доносити воду - наставља Милица, уз напомену да не жели никакву медијску промоцију и да је њена прича искрена, јер не жели да гледа уназад и неугодне дане, а исправна и пречишћена вода сада тече кроз водоводне цеви и стиже до свих домаћинстава у Зрењанину.
- У први мах нисмо веровали гледајући у бокал са водом, бистром и белом, али су све сумње брзо одбачене и сада кувам и свакодневно користимо сви у кући воду из чесме - додаје Милица, уз оловку и папир и јасну рачуницу, да ће и са најављеном вишом ценом уштеде свакако бити, јер уместо куповине 150 литара воде месечно, за шта је потребно издвојити око три и по хиљаде, сада ће за вишу цену на рацуну, имати двадесет кубних метара чисте воде и плаћати комплетан рачун зрењанинском ЈКП Водовод и канализација, а да ће при том сваког месеца породици остајати чак и нешто новца за друге ситније трошкове.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЧЕШКО НАСЛЕЂЕ УНЕСКА: Изложба заштићене светске баштине у Дому војске у Вршцу
15. 07. 2026. у 16:38
МИНИСТАРСТВО ЗА БРИГУ О СЕЛУ ОБЕЗБЕДИЛО НОВАЦ: Михољски сусрети села у Пољаници
15. 07. 2026. у 15:31
НАРОДНА ТРАДИЦИЈА ЖИВИ У СВИЛАЈНЦУ: Манифестације одржане у Дубници и Луковици (ФОТО)
15. 07. 2026. у 13:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања
РУСКИ оператери беспилотних летелица уништавају преостале канале снабдевања Оружаних снага Украјине у Красном Лиману, изјавио је командир посаде извиђачког дрона 25. комбиноване армије групе трупа „Запад“, познат под кодним именом „Морјак“.
15. 07. 2026. у 16:04
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)