ПРАВА РЕТКОСТ НА ТЕРИТОРИЈИ СРБИЈЕ: Бесплатно чишћење димњака у 15 параћинских села
ЧИСТИ оџаци неопходни су за ефикасно и безбедно грејање, а оџачара је све мање, па је пажњу привукла несвакидашња акција бесплатног чишћења димњака за домаћинства из петнаест села на територији параћинске општине.
Фото: Фесбук/ЈП Пословни центар Параћин
Тамошње јавно предузеће које се бави и том комуналном услугом, ЈП „Пословни центар“, обелоданило је да су акцијом обухваћена села: Шалудовац, Горња и Доња Мутница, Извор, Клачевица, Лешје, Плана, Мириловац, Давидовац, Главица, Бошњане, Поповац, Буљане, Стубица и Забрега.
Домаћинства из тих места која желе да се безбедно греју на чврсто гориво, а димњаци им вапе за чишћењем, треба само да се јаве „Пословном центру“ (ПЦ) рад договора око термина.
Да рад оџачара буде за њих бесплатан омогућио је договор тог јавног предузећа са компанијом која има седиште у једном од села где ће акција бити спроведена.
Препоручујемо
ГЛАВНА УЛИЦА СУТРА ЗАТВОРЕНА ЗА САОБРАЋАЈ: У Параћину 9. марта санација коловоза
08. 03. 2026. у 19:29
ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА ТОРТИ И КОЛАЧА: У Сомбору поводом обележавања 8. марта (ФОТО)
06. 03. 2026. у 15:02
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)