ПОЖАР У БАЊСКОМ ПОЉУ КОД БОРА: Гори шума и ниско растиње
БАЊСКО Поље, приградско насеље Бора, захватио је пожар већих размера. Горе ниско растиње у шума. Ка кућама направљен противпожарни пут.
Фото: С.М.Јовановић
Шуму и ниско растиње у атару приградског насеља Бањско Поље, на путу ка Борском језеру, захватио је пожар који се проширио на више десетина хектара. Ватрогасне екипе, уз помоћ грађевинске механизације, настоје да обуздају ватру и спрече њено приближавање првим кућама.
Између насеља и фронта пожара направљен је противпожарни пут, али гашење додатно отежавају високе температуре и ветар.
Фото: С.М.Јовановић
Ситуација је под сталним надзором, а на терену су све расположиве снаге.
Само неколико дана раније исти простор био је угрожен, па је ватрена стихија гашена и из ваздуха хеликоптером Хеликоптерске јединице Сектора за ванредне ситуације.
Према речима ватрогасаца, пожар је тренутно под контролом, али ће на терену остати све док и последње жариште не буде угашено.
Препоручујемо
НА ПЛАНИНИ БОБИЈИ ИЗНАД ЉУБОВИЈЕ: Велики народни саборВидовдан-вазда пут и видик
28. 06. 2026. у 15:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)