УГОВОРЕНА ИЗГРАДЊА МАГИСТРАЛНОГ ВОДОВОДА ОД СУБОТИЦЕ ДО ТАВАНКУТА Спас за три насељена места
ИЗГРАДЊА водовода од Суботице до Таванкута - са резервоаром и црпном станицом у Љутову, што би требало да допринесе бољем снабдевању три насеља, почеће у наредним седмицама, а уговор о финансирању пројекта који би требало да буде реализован најкасније за осам месеци локална самоуправа потписала је са Министарством привреде.
ФОТЗ: Град Суботица
Предвиђено је водоснабдевање потрошача микрорегионалног система Љутово, Доњи Таванкут и Горњи Таванкут из јавне мреже Суботица и Палић, а министарка Адријана Месаровић поручила је да ће држава за радове до краја ове године издвојити 150 милиона. Укупна вредност посла биће нешто мања од 300 милиона, а сада су на реду јавна набавка за избор извођача радова и комплетна законом предвиђена процедура.
- Обезбедићемо уредно водоснабдевање три насељена места, са око 5.000 људи, што је 1.800 појединачних прикључака - истакао је помоћник градоначелника Суботице задужен за област комуналних делатности и јавна предузећа, Срђан Самарџић, напомињући да се овим унапређује и равномерни регионални развој, уз подршку руралним подручјима, смањивање територијалне неједнакости и стимулисање локалне привреде.
Каже и да је иновирање пројектне документације везане за овај магистрални водовод, која је завршена током 2023. и 2024, сада обављена уз подршку Секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство Војводине. За овај посао вредан безмало 16 милиона Покрајина је издвојила нешто више од 13, а суботичка локална самоуправа тачно два милиона и 628.000 динара.
Препоручујемо
ЛОЗНИЧАНИ СПРЕМАЈУ ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ: Богојављенски сабор крај Дрине
04. 01. 2026. у 23:22
ПОЖАРЕВАЦ ПОД СНЕГОМ: Град се забелео после ветра и кише, температура један степен
04. 01. 2026. у 20:59
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)