160 ДЕЦЕ ИЗ ДИЈАСПОРЕ НА КАМПУ У АРИЉУ: Трајна веза са својим народом

Спортско - образовни камп, у којем учествује више од 160 деце српског порекла из Шведске, Чешке, Аустрије, Италије, Северне Македоније, Републике Српске, Црне Горе и Србије, отворен је у Ариљу.

160 ДЕЦЕ ИЗ ДИЈАСПОРЕ НА КАМПУ У АРИЉУ: Трајна веза са својим народом

Влада Србије

- Циљ оваквих кампова је да млади који живе ван матице не забораве српски језик и културу, да граде заједништво и да са поносом носе своје порекло. Кроз разноврстан програм камп ће обухватити спортске активности, предавања о српској историји, култури и културним знаменитостима. Све то има за циљ да млади учесници стекну знања и искуства која ће их трајно повезати са својим народом – рекао је министар без портфеља у Влади Републике Србије задужен за координацију активности у области односа са дијаспором Ђорђе Милићевић.

Министар је исказао захвалност организаторима, локалној самоуправи, наставницима, тренерима и волонтерима „који су својим трудом омогућили да камп буде место радости, дружења и нових знања“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал