ПЛОВИДБА СПАЈА БРАЋУ СА СВИХ СРПСКИХ СТРАНА: На Дринском језеру прослављен дан посвећен Дрини
НА Дринском језеру је, у ове дане, како тврде многи гости, лепше него на Јадрану. А, они који иду или се враћају са Јадрана или Таре и Златибора обавезно се задржавају крај Дринског језера и ДРИНЕ, чаробно лепе и брзе реке.
В Митрић
Домаћин Зоран Мирковић Миркаца, који је прославио Дрину и језеру и дестинацијама и улогама у филмовима Здравка Сотре, и духовним и културним садржајима данас је, са ћерком Рузицом и њеном породицом, организовао пловидбу Дринским језером, у дружење и забаву.
Ово је дан кад се, како каже Мирковић, окупљају да са воде и са обе обале пошаљу поруке љубави, слоге и разумевање, не само за Србе са две обале, већ ма где живели.
- Нашег лепоте, нас дух, традиција, културно наслеђе су наше најјаче оружје. Ми хоћемо рат, али рат мржњи, јер носимо најлепше врлине које су красиле и наше славне претке.
И све ово се догодило недалеко од поприста битака на Дрини и Мачковом камену.
- Дрина је наша светиња, симбол наше жеље и за миром, слободом и слогом. Зато сваки 7. август специјално славимо у част Дрини, којој се дивио и славни глумац Роберт де Ниро и по њој черки дао име, па смо му, код Шотрине плаже, посветили етно насеобину.
Препоручујемо
НА ПЛАНИНИ БОБИЈИ ИЗНАД ЉУБОВИЈЕ: Велики народни саборВидовдан-вазда пут и видик
28. 06. 2026. у 15:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)