НОВО ОБДАНИШТЕ У КРАГУЈЕВЦУ: Још 120 места за крагујевачке малишане

Весна Хаџић

01. 08. 2025. у 15:02

НА новоизграђеном вртићу „Лептирић“ у насељу Бубањ у Крагујевцу, у коме има 120 места за целодневни боравак малишана, окончани сви грађевински радови, а у току је поступак прибављања употребне дозволе. Отварање вртића очекује се до 1. септембра и значајно ће смањити листу чекања за упис у државна обданишта.

НОВО ОБДАНИШТЕ У КРАГУЈЕВЦУ: Још 120 места за крагујевачке малишане

Фото : Град Крагујевац

Нови објекат је бруто површине 793 метара квадратних, има приземље, спрат и велико двориште, са осам просторија за боравак, укључујући и једну за јаслени узраст.

архитектонски и функционално осмишљен тако да се естетски уклопи у окружење. Сачуван је и стаклени павиљон у коме ће се деца упознававати са негом и узгојем биљака. У дворишту су сачуване постојеће биљне врсте - чемпреси, кедар, гинко билоба, багрем и брест, а посебна пажња посвећена очувању природног амбијента.

У изградњу новог обданишта Град Крагујевац је уложио нешто више од 129 милиона динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

МАРИЋ ПОНИЗИО БЛОКАДЕРЕ ЗБОГ ЈЕДНОГ СНИМКА: Ово је револуција за оне без мозга