СУБВЕНЦИЈЕ ЗА ГАСНЕ И КОТЛОВЕ НА ПЕЛЕТ: Од 60 до 80 одсто јефтиније
УЖИЧАНИ су уприлици да замене котлове на чврста горива уз субвенције до 80 одсто за котлове на гас и до 60 одсто за котлове на пелет, након што су локална самоуправа и Министарство заштите животне средине определили 17 милиона динара за ову намену, кроз пројекат “Замени енергент, смањи загађење”.
Н.Ј.
Овај јавни позив отворен је до 5. августа, потребно је да заинтересовани дођу лично у канцеларију број 9 Градске управе или да документацију пошаљу поштом на адресу Улица Димитрија Туцовића 52.
- Ово је прилика да власници индивидуалних породичних кућа и станова замене своја неефикасна ложишта, еколошки прихватљивим и енергетски ефикаснијим котловима на гас и пелет. За набавку котлова на пелет опредељено је 3. 250. 000 динара, максимално учешће града Ужица је до 60 посто укупне вредности котла са ПДВ. Друга мера је набавка котлова на природни гас за шта је намењено 13. 750. 000 динара, уз максимално учешће града до 80 процената укупне вредности са ПДВ – нагласила је Душанка Селаковић, градска већница за заштиту животне средине и туризам.
Након истека рока за подношење захтева, комисија врши проверу достављене документације и на терену врши бодовање поднетих пријава, након чега ће уследити формирање прелиминарне листе корисника средстава, а затим и потписивање уговора.
Препоручујемо
ПРЕМИНУЛА МИРЈАНА ТОМАШЕВИЋ: Дирљив опроштај колега из градске Библиотеке у Врању
30. 06. 2026. у 21:35
ДАЛИБОР МАРКОВИЋ ПАЛМА ПОСЛЕ ПОСЕТЕ РУСИЈИ: Јагодина побратим са два руска града
30. 06. 2026. у 14:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)