ОГЛАСИЛИ СЕ НАДЛЕЖНИ ПОСЛЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ МЕТАНА НА ДЕПОНИЈИ ГОЛО БРДО: Угашено 70 одсто пожара, ватра се није проширила (ВИДЕО)
НА новопазарској градској депонији Голо брдо синоћ је дошло до експлозије због цурења метана, чему је претходио пожар. Одржана је хитна седница Градског штаба за ванредне ситуације када је константовано да се пожар није пренео на шуму јер су пре три дана направљени противпожарне тампон зоне.
Foto: Printscreen/RTV Novi Pazar
- У овом тренутку 70 посто пожара на депонији је угашено. Пожар се тренутно спустио у равницу и приступачнији је и безбеднији за гашење. За овакву врсту пожара је непохдно гашење затрпавењем будући да вода гаси само површински део. Следећи корак је копање пута како би се тешком механизацијом пожар на најбезбеднији начин гасио слилажењем на терен - саопштено је ноћас из Града Новог Пазара.
На терену су све расположиве јединице Ватрогасно-спасилачке службе, заједно са екипама ЈКП Градска чистоћа и активно раде на санацији и обезбеђењу терена.
Завод за јавно здравље (ЗЗЈЗ) Новог Пазара издао је раније и хитно упозорење и апеловао на грађане да не прилазе контаминираном подручју.
Надлежни су саопштили да је до инцидента дошло када се концентрација метана у делу депоније нагло повећала и проузроковала пожар, а потом и детонацију.
Грађанима се саветује да не прилазе локацији док интервенција ватрогасаца не буде у потпуности завршена.
- Присуство метана у подземним слојевима отпада је познат ризик, али овај инцидент потврђује потребу за додатним мерама безбедности и континуираним мониторингом - наводи се у саопштењу ЗЗЈЗ Нови Пазар.
(РТС)
Препоручујемо
ДОДИК: Успешна акција гашења пожара, Требиње остаје стабилан и миран град
19. 07. 2025. у 00:07
ХРВАТСКА ПОЛИЦИЈА: Сумња да су пожар изнад Бола узроковали држављани Шведске
19. 07. 2025. у 00:22
ПОЖАР У ЊИВИЦАМА ЈОШ НИЈЕ ЛОКАЛИЗОВАН: Евакуисали госте да одбране хотел
18. 07. 2025. у 18:51
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Немци траже добровољце за ЕКСПЕРИМЕНТ, плаћају 23.000 евра - ово су УСЛОВИ
НАУЧНИЦИ у Келну траже храбре појединце спремне да се подвргну 100 дана потпуне изолације у истраживачке сврхе, за накнаду од 23.000 евра.
07. 12. 2025. у 12:23
Коментари (0)