БИБЛИОТЕКА СЛАВИ СВОЈ ДАН: Промоција књиге ,,Роман о Цибулки" Михајла Пантића
Поводом Дана установе, у четвртак 19. јуна, гост Библиотеке „Бора Станковић“ биће Михајло Пантић, приповедач, књижевни критичар и професор београдског Филолошког факултета на Катедри за српску књижевност и јужнословенске књижевности
Д.Н.
Проф. Пантић ће врањској публици представити своју најновију књигу „Роман о Цибулки“. Поред аутора, на књижевној вечери говориће и проф. др Сунчица Денић.
Актуелна књига Михајла Пантића ,,Роман о Цибулки", представља животопис једног београдског маргиналца, бившег боксера-аматера и ситног преступника, у извесном смислу јуродивог, божјег човека. Кроз судбину необичног човека са маргине Михајло Пантић испричао је дирљиву, помало ироничну, али топлу људску причу о нашим лутањима и надањима у последњих неколико деценија.
Поред представљања књиге, у четвртак ће бити уручене и награде најбољим читаоцима који су током протекле године прочитали највише књига, посебно за свако одељење Библиотеке и за сваки огранак. Такође, у периоду од 18. до 20. јуна, Библиотека ,,Бора Станковић" омогући ће својим корисницима попуст на годишњу чланарину.
Почетак књижевне вечери заказан је за 19 часова у дворишту Музеј куће Боре Станковића.
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)