БОРБА ЗА БЕБЕ: За вантелесну оплодњу из градске касе Крагујевца издвојено 3,5 милона динара
Град Крагујевац наставља да пружа финансијску помоћ паровима који се у борби за потомство одлучују на вантелесну оплодњу. За њих је ове године из буџета града Крагујевца је издвојено 3,5 милиона динара.
Фото : УКЦ Крагујевац
Како би ова врста подршке била доступна што већем броју парова, локална самоуправа је више пута померала старосну границу за жене, која је сада подигнута на 49 година, а повећан је и број покушаја вантелесне оплодње уз финансијску подршку. Поступак вантелесне оплодње се од 2018. године спроводи и у Центру за биомедицински потпомогнуту оплодњу Универзитетског клиничког центра Крагујевац. У овај Центар долазе и парови из свих крајева Србије.
Из Градске управе апелују на парове који лече од стерилитета да аплицирају за ову врсту подршке. Наглашавају и да је потребно пажљиво прочитати услове за остваривање права на финансијску помоћ за вантелесну оплодњу, који су прописани Одлуком о остваривању права на финансијску помоћ за вантелесну оплодњу у 2025. години из буџета града Крагујевца. Одлука се може прочитати на званичној интернет страници Града Крагујеваца крагујевац.рс
Препоручујемо
ПОСЛЕ ТЕКСТА У „НОВОСТИМА“: Талентована Драгана Гавриловић добила рачунар
26. 05. 2026. у 21:32
ЗБОГ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ВРЕЛОВОДА: Део Новог Сада без потрошне топле воде
26. 05. 2026. у 16:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)