“СВЕТЛОСТ ЖИВОТА“: Други дан манифестације „Синђелићеви дани“ (ФОТО)
Другог дана манифестације „Синђелићеви дани“ у Центру за културу Свилајнац отворена је изложбе икона и фресака под називом „Светлост живота“.
Фото:Центар за културу Свилајнац
Изложбу су приредили уметници Тијана Стаменовић, Јелена и Дејан Недељков, представљајући дела инспирисана православном духовношћу и традицијом која извире из вековног сликарства. Поставку чине иконостасне композиције и реплике фресака, изведене у духу византијске и српске средњовековне уметности.
Изложба ће бити отворена до 5. јула.
Вечерас, трећег дана манифестације, 28. маја, у Центру за културу Свилајнац биће одржан концерт Београдског октета „Искра“. Концерт почиње у 20 часова.
Препоручујемо
БЛИЗАНЦИ БРАТ И СЕСТРА: У породилишту у Новом Саду за дан рођене 34 бебе
24. 12. 2025. у 16:25
СТРАВИЧАН УДЕС У ВАЉЕВУ: Аутомобил завршио на крову - Полиција на лицу места (ФОТО)
22. 12. 2025. у 09:38
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)