КРАГУЈЕВАЦ УЛАЖЕ У ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ: Еколошким удружењима 4,5 милиона динара из градске касе
Организацијама и удружењима грађана који делују у области заштите животне средине, које су учествовале на Јавном конкурсу за суфинансирање пројекта у области заштите животне средине, додењено је укупно 4,5 милиона динара из градског буџета.
Фото : В.Х.
Приоритет су ове године били били пројекти у области заштите земљишта, ваздуха, воде, садње, зелене економије, циркуларне економије, пошумљавања и озелењавања града. године. Финансијска средства која град издваја за ову област увећавају се из године у годину, па је за ову обезбеђено 4,5 милиона динара, распоређених на 18 пројеката колико је ове године и конкурисало.
Ускоро се очекује и формирање градског Зеленог савета у чијем раду ће учествовати и представници цивилног сектора који претежно реализују програме из области заштите животне средине.
Препоручујемо
РАДИОНИЦЕ ЗА НАЈМЛАЂЕ: Интересантни бесплатни програми у краљевачкој библиотеци
15. 01. 2026. у 11:34
НОВА ПАРКИРАЛИШТА: У плану локације у насељу „Ђура“ и Шумадијској улици
15. 01. 2026. у 10:46
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
ПУТИН: Ситуација је СВЕ ГОРА, свет постаје све ОПАСНИЈИ
РУСКИ председник Владимир Путин рекао је у четвртак да се међународна ситуација погоршала и да свет постаје све опаснији, али није спомињао ситуацију у Венецуели и Ирану.
16. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)