МЕСЕЦ МАТИЦЕ СРПСКЕ У ЗРЕЊАНИНУ: Од 7. до 28. маја
ПОД покровитељством града Зрењанина, Културни центар у овом граду и Матица српска организују манифестацију „Месец Матице српске у Зрењанину“, од 7. до 28. маја.
KCZ
У низу занимљивих садржаја, издваја се изложба фотографија ,,Задужбинари и добротвори Матице српске, а планирана су и бројна предавања и промоције књига истакнутих чланова и сарадника Матице српске, еминентних стручњака, доктора наука и универзитетских професора.
Теме о којима ће се говорити на округлим столовима тичу се очувања идентитета српског народа у Војводини са посебним освртом на Банат, очувања српског језика и писма, задужбинарства код Срба на чијим темељима је и настала Матица српска.
- Месец Матице српске почиње у среду 7. маја у 19 часова у Културном центру у Зрењанину, када ће се присутнима обратити генерални секретар Матице српске др Милан Мицић, Горан Маринковић директор Културног центра, др Јелена Веселинов управник послова Матице српске и ауторка изложбе и Горан Маринковић директор Културног центра у Зрењанину - каже Ђорђо Прстојевић уредник програма у овој и ституцији културе, уз напомену да ће бити отворена изложба “Задужбинари и добротвори Матице српске” док ће се предавање под називом „ Моћ задужбинарства – стварање бољег друштва“ одржати у среду, 14. маја од 19 часова.
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)