ПРОМОВИШУ ДОМАЋЕ ПРОИЗВОДЕ: “Степини дани ракије” могли би, уз помоћ покрајине и локалне самоупораве, да постану светски бренд

Традиционална манифестација “Степини дани ракије” у месту Војвода Степа у општини Нова Црња у Банату, уз подршку Покрајинске владе и локалне самоуправе, већ од ове године могла би да добије епитет светског бренда, препознатљивог по аутентичности и изворном облику промовисања вредности домаћих производа, као што је деценијама уназад, ракија из овог краја.

ПРОМОВИШУ ДОМАЋЕ ПРОИЗВОДЕ: “Степини дани ракије” могли би, уз помоћ покрајине и локалне самоупораве, да постану светски бренд

Nikola Nićetin Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam

Покрајински секретар за привреду и туризам, др Ненад Иванишевић, тим поводом, са председником општине Нова Црња, Драганом Даничићем, обишао је ово место и са организаторима манифестације „Степини дани ракије“ размотрио све могућности проширивања сарадње и подизања нивоа и значаја.
   - Тема је била подршка овој традиционалној манифестацији, као и унапређење производње и промоције ракије као аутентичног производа Србије, али и обог дела Баната - нагласио је секретар Иванишевић, уз истицање значаја очувања и промоције гастрономске и културне баштине Војводине, кроз овакве догађаје који имају потенцијал да допринесу развоју туризма и локалне привреде. 
   - Наравно да је за нашу општину значајно то што су “Степини дани ракије” препознати и ван локалних оквира, а сјајно звучи иницијатива да се већ у октобру наредне године у Новом Саду организује светско такмичење у оцењивању квалитета ракије - додао је председник општине Нова Црња, Драган Даничић, уз напомену да договорено и покретање поступка заштите географског порекла ракија са подручја Републике Србије.
 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

НАТО СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА: Почиње кључни самит - тектонске промене и редефинисање одбране Запада