ЗЛАТИБОРЦИ ГРАДЕ КУПАЛИШТЕ: Уређују вир Бук у Дренови
Уз подршку општине Чајетина, село Дренова основало је Туристичко удружење „Бук“, чији је први посао стварање купалишта код вира Бук, на реци Катушници.
ТУ Бук
- На наше ново купалиште које желимо да привучемо што већи број посетилаца. Уз помоћ локалне самоуправе и мештана, сматрамо да ћемо успети у овој замисли. Локална самоуправа нас је подржала у овом пројекту и сматрају да има велику перспективу. И реакције мештана су веома добре, сви нуде помоћ у рашчишћавању терена и свим радовима који нас очекују - каже Владе Браловић, председник ТУ „Бук“.
Вир Бук на реци Катушници презентује лепоте природе овога краја, које су до сада биле резервисане за мештане, а након уређења локалитета биће доступне туристима из целе земље.
Удружење је у претходним данима покренуло акције рашчишћавања и уређење потеза око реке. Очекује их изградња пешачког моста и степеништа и формирање плаже. У плану је и пробијање стазе за планинаре од водопада у Гостиљу до купалишта Бук. Пут који већ постоји, а овај крај спаја са Љубишем и Смиљанским брдом, изузетно је добар за бициклистичку стазу.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОД ФУДБАЛА ДО „ПАСУЉИЈАДЕ“: Овог викенда „Михољски сусрети села“ у Седлару код Свилајнца
16. 07. 2026. у 15:00
ПОНОВО ГОРЕО ВРШАЧКИ БРЕГ: Мањи пожар на платоу „Код Славише“, изгорело 25 ари шуме
16. 07. 2026. у 14:42
ЗАЈЕДНО ЗА ДУЊУ ПОПОВИЋ (11): Сутра увече хуманитарно вече у Свилајнцу
16. 07. 2026. у 13:43
ПОЧИЊЕ „СПОРТСКО ЛЕТО“ У ЋУПРИЈИ: Општински Спортски савез објавио календар догађаја
16. 07. 2026. у 13:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)