ДАН БРАНИЛАЦА РУСИЈЕ: На пријему у Београду и гости из Лознице

Владимир Митрић
Владимир Митрић

21. 02. 2025. у 19:08

ПОВОДОМ Дана бранилаца отаџбине, у амбасади Руске Федерације у Београду била је и делегација Друштва руско-српског пријатељства из Лознице, коју је предводио њен челник, иначе и председник Градског одбора СУБНОР-а у Лозници, Живота Исаковић.

ДАН БРАНИЛАЦА РУСИЈЕ: На пријему у Београду и гости из Лознице

фото В Митрић

Лозничани, како каже Исаковић, одушевљени су срдачним и топлим пријемом код браће Руса, са којима негују вишегодишњу плодну сарадњу, чији је циљ стално јачање веза два братска народа и две братске и пријатељске државе.

– И у најдраматичнијим тренуцима кроз историју показала се блискост у свим државним и другим питањима – каже Исаковић.

На Гучеву код Лознице подигнут је величанствени споменик руској болничарки Дарји Александровој, дар и рад уметника академика Драга Мирковића, пореклом из Мачавара у Старој Херцеговини. Дарја, која је погинула на Гучеву у октобру 1914. године, у чувеној бици међу облацима, превијајући ране и бодрећи српске јунаке, има и спомен-обележја у комплексу Специјалне болнице у Бањи Ковиљачи.

Представници амбасаде чести су гости Лознице на разним манифестацијама. Долазили су више пута за живота Српкиње црвеноармејке Наде Лукић, коју је председник Путин одликовао, као и Јадранина Миладина Марића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Велика звезда тениса се одрекла руског држављанства, друга за седам дана!