ПОЉУПЦИ ЗА ПРАЗНИК ЉУБАВИ: У Врњачкој Бањи одржано традиционално надметање у љубљењу

Горан Ћировић

14. 02. 2025. у 14:28

На знаменитом Мосту љубави у централном парку престонице српског континенталног туризма, на Дан заљубљених којег православци славе као Светог Трифуна, а католици као Светог Валентина, одржана је традиционална манифестација „Пољуби ме“, такмичење заљубљених парова - у љубљењу.

ПОЉУПЦИ ЗА ПРАЗНИК ЉУБАВИ: У Врњачкој Бањи одржано традиционално надметање у љубљењу

Г.Шљивић

Филмским пољупцем који је без престанка трајао тачно 36 минута, ове године победили су Андреа Ранђеловић (23) и Милош Рајковић из Алексинца (35) освојивши вредне награде међу којима је и викенд у једном познатом врњачком хотелу.

Г.Шљивић

Андреа и Милош

- Драго нам је што смо учествовали на овом својеврсном празнику љубави, а посебно смо срећни што је наш пољубац трајао најдуже – поручили су Андреа и Милош.

Г.Шљивић

 

Ни ове године нису изостале награде за друго и треће место, док су као најстарији пар награђени Нада Дуњић (93) и њен партнер Драгољуб Манџукић (95) из Трстеника који су, после 2023., по други пут учествовали на овој манифестацији. Времешни заљубљени пар побрао је нескривене симпатије учесника и организатора, а публика је аплаузом испратила њихов пољубац у трјњу од 15 минута.

Г.Шљивић

Нада и Драгољуб

Ова несвакидашња манифестација, подсећамо, у Врњачкој Бањи одржава се од 2008. године, с тим што је пауза направљена најпре 2012. због снега и веома ниске температуре, а потом и 2021. и 2022. због корона пандемије. Рекорд у дужини пољупца и даље је у власништву вишеструких победника Ирене и Ђорђа Божића из Медвеђе који су се 2020. године љубили тачно 112 минута.

Г.Шљивић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)