ЊЕГОВО ВЕЛИЧАНСТВО ЧВАРАК - ДОМАЋИ БАНАТСКИ: Јединствени фестивал код Зрењанина
УКУСАН, сочан и добро испечен, како то Лале кажу, исцицан и реш, еминетни господар равнице, чварак, доминирао је селом Мужља, крај Зрењанина, на по много чему специфичном јединственом фестивалу.
Б. Г.
- То само Мужља и Банат имају, својеврану славу чварака, и од белих и црних свиња, мангулица и разних врста сланине, од сапуњаре, до оне шунки сличне - каже Мића
Секишан из Орловата, који је, како за себе каже, за чварке тата-мата!
Више хиљада љубитеља доброг и укусног залогаја, окупило се на Вашаришту у маленој Мужљи, која је широм отворила срце равнице и све прилазе селу.
- Дођеш, пробаш и уживаш, све остало је свињокољака поезија и традиција - каже мајстор Јанко из Мужље, који годинама уназад учествује и побеђује у надметању за најукуснији чварак.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)