СИСТЕМСКИ СМАЊУЈУ РИЗИК: Краљевчани усвојили План рада штаба за ванредне ситуације у 2025.
Поучени бројнм искуствима из елементарних непогода које су их задесиле током минулих петнаестак година, Краљевчани стратешки приступају превентивном деловању у спречавању последица евентуалних ванреднх ситуација.
Г.Шљивић
Тако је овдашње Градско веће недавно усвојило детаљан План рада штаба за ванредне ситуације у 2025. години који се понајвише односи на активности које за циљ имају смањења ризика од потенцијалних катастрофа на територији краљевачког краја.
- Као и претходних година, акценат планираних активности биће на укључивање грађана у систем цивилне заштите кроз едукативне и показне вежбе, пре свега деце школског и предшколског узраста, као и наставак опремања и обуке припадника и усавршавање повереника Цивилне заштите – наводи се, у најкраћем, у Плану рада градског штаба за ванредне сутуације чији је, по функцији, командант др Предраг Терзић, градоначелник Краљева.
Г.Шљивић
Осим тога, План предвиђа и важне активности у оквиру Протокола и Споразума о сарадњи градова и општина у сливу Западне Мораве са циљем да се на територији укупно 19 локалних самоуправа формира званична заједничка служба која ће се бавити успостављањем нормативног, функцоналног и ефикасног оквира Цивилне заштите.
- Активности на праћењу опасности, обаваштавању становништва о опасностима и предузимању превентивних мера за смањење ризика од елементарних непогода и несрећа, као и о предузимању непходних мера, спроводиће се редовно током целе године – додаје се у закључку овог стратешки важног акта.
Препоручујемо
АКРЕДИТАЦИЈА НА ЧАК СЕДАМ ГОДИНА: Дом здравља у Ваљеву поново сврстан у медицинску елиту
11. 03. 2026. у 06:45
РЕКОНСТРУКЦИЈА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У АПАТИНУ: Влада определила 284 милиона динара
10. 03. 2026. у 13:47
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)