ЗА КРСТ ЧАСНИ У 12.15: Сатница сутрашње Богојављанске манифестације у Краљеву

Сутрашња, традиционална, Богојављанска манифестација у Краљеву почеће литургијом у Цркви Свете Тројице, а завршиће се доделом медаља учесницима пливања за крст часни и пригодним културно-уметничким програмом.

ЗА КРСТ ЧАСНИ У 12.15: Сатница сутрашње Богојављанске манифестације у Краљеву

Г.Шљивић

У организацији Прваославног братства „Свети Николај Жички“, програм почиње светом литургијом у 8 сати. Свечана литија свештенства, припадника Војске Србије, Жандармерије, грађана и учесника кренуће у 11 сати до Трга српских ратника у центру Краљева где ће се инонирати химна. Отварање Сабора на ибарском кеју заказано је за 12 сати, док ће 110 пријављених учесника у 12.15 запливати Ибром до крста часног на „стази“ од 33 метра, као симбола Христових земаљских година.

Ни ове године богојављенско пливање нема такмичарски каратер, а након што сви улесници целивају крст и изађу на обалу, уследиће додела медаља и културно-уметнички програм.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији