ДНЕВНО ЗБИРНУ ДО 20 ПАЦИЈЕНАТА: Интервентна кардиологија са пејсмејкер центром ЗЦ Ваљево раде 24 часа дневно
НЕМА предаха у ангио-сали Здравственог центра у граду на Колубари, која ради 24 сата непрекидно и сваког од 365 дана у години збрињава између 15 и 20 пацијената.
фото зц ваљево
- Од почетка године, до краја октобра, примили смо око 3.500 људи, од којих је 500 њих добило стент због акутног инфаркта, а све унутар оптималних два сата од појаве првих симптома - прецизира шеф Одсека интервентне кардиологије са пејсмејкер центром Здравственог центра у Ваљеву др Ивица Обрадовић, подсећајући да је ангио-сала овде почела да ради пре 14 година.
Тада су, уз три лекара, радиле четири медицинске сестре и два радиолошка техничара, а Ваљево се данас поноси са две ангио-сале, које раде по 12 сати дневно, у две смене, а тим чини девет лекара, од којих је пет супспецијалиста интервентне кардиологије и радиологије. Четворо је на специјализацији и обуци, па тим чини још 11 инструментара и шест рентген техничара.
- По броју пацијената, ова година биће рекордна од оснивања ангио-сале - каже др Ивица Обрадовић. - Обавили смо и око 2.000 дијагностичких коронарографија, чак 1.300 пацијената добило је један или више стентова, а доступни смо људима са прилично велике територије, која обухвата Колубарски и Мачвански региона. Често долазе и пацијенти из других регија, па тако колеге из Косовске Митровице, на пример, знатан број оболелих упућују управо у Ваљево. Јер, ми смо освојили велики број сложених процедура, које раде лекари у највећим медицинским центрима, и практично радимо све што тренутно може да се примени у интервентној кардиологији.
Препоручујемо
ПОТПИСАНИ УГОВОРИ ВРЕДНИ 30 МИЛИОНА: Подршка Покрајине развоју руралног туризма
06. 07. 2026. у 15:56
ФИЛМОВИ АНИМАТОРА ИЗ ЗЕМЉЕ И СВЕТА: Вечерње пројекције анимираног филма у ШАФ-у
06. 07. 2026. у 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)