СВИ ОСНОВЦИ ИЗ РУСКОГ СЕЛА КОД КИКИНДЕ ДОБИЛИ НОВОГОДИШЊЕ ПАКЕТИЋЕ Дарови из Немачке
СВИХ 160 ученика ОШ "Глигорије Попов" у Руском Селу код Кикинде добило је новогодишње поклон пакетиће који су стигли из Дрездена, а дарове на адресу поменуте образовне установе упутила је хуманитарна организација "28. јун" из Немачке, која је - у сарадњи са тамошњим Српским културним центром - иницирала акцију прикупљања новца и куповине поклона.
Фото: ХО "28. јун"
А, "адреса" је одабрана захваљујући Момчилу Иванчевићу и Драгани Старчевић Иванић, Рускоселки која са породицом живи у поменутом немачком граду. По струци новинарка, сада у неким другим "водама", а о њој смо већ писали јер је у мени угоститељског објекта у којем ради успела да уврсти и српску лиснату погачу. Сада се, можда и понајвише, ангажовала да новогодишње поклоне добију ђаци из њене некадашње школе...
- Пресрећна сам што су сви ученици, од првог до осмог разреда, добили новогодишњи пакетић. Идеју да се у Дрездену прикупља новац за ову намену покренуо је Момчило Иванчевић, пореклом из Бачког Соколца код Суботице, који живи и ради у овом немачком граду, а ја сам предложила да се дарују основци у мом Руском Селу. Део новца прикупљен је на хуманитарном турниру у пикаду, а одазвали су се и наши људи широм Балкана, који су радо донирали средства - објашњава Драгана Старчевић Иванић.
Иначе, хуманитарна организација "28. јун" постоји већ деценију и годишње реализује више различитих пројеката, поред осталих и божићни - када дарују пакетиће за школе у државама бивше Југославије.
- Одушевљени смо домаћинским дочеком директорке и колектива школе, као и председника Савета месне заједнице. Уверили смо се колико су се ученици обрадовали и нама је пуно срце, јер наша циљна група и јесу деца. Пројектима које реализујемо независно од празника настојиме обухватимо малишане из социјално угрожених породица, односно оне који живе у лошем материјалном стању - истакла је Јована Малбашић, заменица извршне директорке хуманитарне организације "28. јун", не заборављајући да захвали и колегама из Српског Културног центра у Дрездену, Мирославу и Валентини Калин, на изузетном ангажовању током ове акције.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)