ПРОВЕРА ДИМЊАКА И УРЕЂАЈА: Апел грађанима краљевачких ватргасаца за време грејне сезоне
На територији коју покрива Ватрогасно-спасилачки батаљон Краљево (ВСБ) током ове године забележено је 750 пожара, док од почетка грејне сезоне, односно за минула два месеца, бар засад није било пожара изазваних неисправним пећима, електрчним инсталацијама, грејалицама или димњацима.
Г.Шљивић
С обзиром да су управо то најчешћи узроци пожара током грејне сезоне, из МУП и Сектора за ванредне ситуације апелују на грађане да обавезно обаве проверу димњака и грејних тела и да не преоптерећују електричне инсталације.
- Осим тога, апелујемо на грађане да не бацају пепео у пластичне контејнере, ни у близини горивих материја, као и да не остављају малу децу без надзора у просторијама где се налазе грејна тела и да приликом изласка из објекта обавезно искуључе грејалице – поручује Дејан Пантелић, шеф смене у ВСБ Краљево. - Одговорно понашање, уз поштовање безбедносних мера, најважнији су фактори превентивног деловања.
Г.Шљивић
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)