ОБУКА НА „ТЕРЕНЦИМА“: Активности припадника Војске Србије на полигону „Берановац“
На војном полигону „Берановац“ код Краљева у току је обука припадника Војске Србије за управљање теренским моторним возилима високе проходности.
Министарство одбране
Ову обуку, под надзором инструктора из Батаљона за обуку саобраћајне службе, са циљем да војни возачи стекну вештине за безбедно управљање теренским возилима у условима тешко проходног терена и овладају одржавањем пратећих уређаја и система, похађају припадници 63. падобранске бригаде, 72. бригаде за специјалне операције и извиђачких јединица Копнене војске, као и припадници ВС који се припремају за учешће у мировној операцији Уједињених нација у Либану.
Министарство одбране
Како је саопштено из Министарства одбране, овај вид обуке део је припремних активности припадника ВС пре упућивања у мировну операцију на позиције штабних официра и руковалаца, будући да ће због природе задатака често бити у прилици да моторним возилима управљају ван уређених путних комуникација.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)