СЕДАМ РАЗГОВОРА О СЕДАМ ПЕСАМА: Манифестација „Ноћ библиотека” у НБ „Стефан Првовенчани“

У оквиру манифестације „Ноћ библиотека”, у краљевачкој библиотеци сутра ће, са почетком у 19 сати, бити приређен програм „Седам разговора о седам песама”, конципиран као песничко вече, са седам учесника, махом песника.

СЕДАМ РАЗГОВОРА О СЕДАМ ПЕСАМА: Манифестација „Ноћ библиотека” у НБ „Стефан Првовенчани“

НБ Стефан Првовенчани

Свако од учесника, како је најављено, прочитаће једну песму неког прослављеног песника, по сопственом избору, и објаснити укратко шта ти стихови и тај аутор значе за њега и његов стваралачки развој. Потом ће аутори читати и своје стихове, а осим песника Дејана Алексића, Тонија Пердића, Љубинка Дугалића, Љубише Симовића, Милоја Радовића и Марије Ковачевић, у програму учествује и Марина Панић, гимназијски професор српске књижевности и језика која ће говорити о заступљености поезије у наставном програму и месту песничких дела у образовном процесу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

НОРВЕШКА БАЈКА ЈЕ ЗАВРШЕНА! Џуд Белингем одвео Енглеску у полуфинале Светског првенства