БЕЗБЕДНА ЖЕНА, ЈАКА ЗАЈЕДНИЦА: У Вршцу оснивају Центар за оснаживање жртава насиља

Јелена Баљак

30. 11. 2024. у 11:21

У ЈЕКУ кампање „16 дана активизма против насиља над женама“, чланица Градског већа за социјална питања Ливија Станојев најавила је да ће у Вршцу бити основан Центар за оснаживање жена жртава насиља.

БЕЗБЕДНА ЖЕНА, ЈАКА ЗАЈЕДНИЦА: У Вршцу оснивају Центар за оснаживање жртава насиља

Фото: Град Вршац

Реч је о пројекту „Безбедна жена, јака заједница“, који ће локална самоуправа реализовати у сарадњи са немачком организацијом ГИЗ и Специјалном болницом за психијатријске болести „Др Славољуб Бакаловић“ из Вршца.

Будући центар ће имати капацитет да 12 жена, између осталог, добије и подршку у виду обука за рад, како би лакше нашле посао и тако створиле услове за самосталан живот.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих