У БЕЧ ОТПУТОВАЛО 350 ЉУДИ: Највише има студената

Зорица Глигоријевић

05. 11. 2024. у 11:57

ДЕЛЕГАЦИЈА од 350 грађана стигла је у главни град Аустрије.

У БЕЧ ОТПУТОВАЛО 350 ЉУДИ: Највише има студената

Фото:Скупштина града Јагодина

Делегацију чине студенти из Јагодине који студирају у родном граду или у другим градовима Србије и студенти из 12 градова Србије који студирају у Јагодини, са преко 30 факултета из Србије, затим најбољи ученици четвртих разреда јагодинских средњих школа, здравствени радници из 15 здравствених установа широм Србије, новинари, као и политичко–привредни део делегације.

Фото:Скупштина града Јагодина

Студенти су већ кренули у обилазак културно-историјских знаменитости Беча, попут Белведереа и Хофбурга, а сутра ће посетити своје колеге у Бечком универзитету, где ће се упознати са аустријским системом високошколског образовања. На свечаним вечерама чланове делегације забављаће музика која је за ту прилику допутовала из Србије.

Путовање је у организацији Скупштине града Јагодине, а о трошку донатора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!