У СМЕДЕРЕВСКОМ СЕЛУ СКОБАЉ: Трећи нови сеоски вртић ове године (ФОТО)
У смедеревском селу Скобаљ озваничен је почетак рада вртића „ Звездице“ који располаже простором од 170 квадрата. Вредност инвестиције је око 23 милиона динара, а пројекат је финансиран из буџета града Смедерева.
Фото: Н. Живановић
За уређење околног простора објекта кроз донације је обезбеђено додатних 7 милиона динара. План је да се и објекат у непосредној близини вртића преуреди за потребе јаслица, а завршетак радова се очекује до краја 2025.године.
Ово је у трећи вртић који је отворен на територији града у периоду од годину дана. Прошлог децембра вртић у Радинцу своја врата отворио је за 350-оро деце, а крајем августа ове године вртић у Друговцу за још 100 малишана.
- Најлепше ствари које може да ради једна локална самоуправа јесте брига о најмлађим суграђанима, и управо је ово начин на који се правилно брине о њима. Желим да деца проведу пуно лепих тренутака овде, и буду спремна за почетак школе, када дође тренутак за то - рекла је градоначелница Смедерева, Јасмина Војиновић на свечаности отварања вртића.
Она је најавила проширење капацитете предшколске установе, јер је чињеница, како каже, да недостају места за све малишане у вртићима.
У ПУ „ Наша радост“ тренутно борави 3500 малишана, а на листи чекања за упис је око 390-оро деце.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)