БДЕЊЕ У МУЗЕЈУ „21.ОКТОБАР“ У КРАГУЈЕВЦУ: Изложба Меморијалног центра „Старо сајмиште”
ТРАДИЦИОНАЛНО Бдење, које се сваке године одржава у Музеју „21. октобар” у Спомен парку „Крагујевачки октобар“ у Крагујевцу уочи Великог школског часа посвећеног стрељаним цивилима и ђацима, отвара изложба Меморијалног центра „Старо сајмиште” под називом „Логор на Београдском сајмишту (1941–1944)”.
Фото : Музеј 21.октобар
У фокусу изложбе је масовно страдање невиних цивила у нацистичким логорима у Србији током Другог светског рата.
На отварању ће, поред домаћина, говорити и директорка Меморијалног центра „Старо сајмиште” др Кринка Видаковић Петров и аутор изложбе, историчар др Милан Кољанин Коауторка изложбе је Асја Драча Мунтеану.
Бдење се наставља промоцијом поеме која ће бити изведена на „Великом школском часу”, „Лекције из памћења” аутора др Драгана Хамовића у режији Небојше Дугалића, који учествује и у извођењу поеме у Шумарицама.
Препоручујемо
ВЕЛИКИ АТЛЕТСКИ ДОГАЂАЈ У ЋУПРИЈИ: Наредног викенда Балканско дечје атлетско првенство
07. 07. 2026. у 11:07
ИЗЛОЖБА ПОЗНАТЕ КОСТИМОГРАФКИЊЕ: Оливера Гајић излаже у параћинском РИСЦ-у
07. 07. 2026. у 10:30
БОЉИ УСЛОВИ ЗА ПАЦИЈЕНТЕ: Проширени капацитети Дневне онколошке болнице у Врању
07. 07. 2026. у 09:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)