МАТИЈА ДЕДИЋ У ВРШЦУ: Фестивал „Џезтроник“ од 4. до 6. октобра у Центру „Миленијум“

ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ џез и блуз фестивал „Џезтроник“, који ове године слави пунолетство, биће одржан од 4. до 6. октобра у Центру „Миленијум“ у Вршцу. Улаз на све концерте је бесплатан.

МАТИЈА ДЕДИЋ У ВРШЦУ: Фестивал „Џезтроник“ од 4. до 6. октобра у Центру „Миленијум“

Фото: Промо

Главна звезда фестивала је хрватски пијаниста Матија Дедић, који ће наступати у суботу од 20 часова у Конгресно-музичкој дворани.

Петак је резервисан за наступ Александра Јовановића Штуке и словеначког састава Поносни професори блуза.

У суботу ће, након Дедића, у „Студију“ свирати Горица и Grooveheadz, док ће у недељу прво наступати Виктор Тумбас, па аустријски састав Triple Ace и на крају ди-џеј Сики.

Организатор фестивала је Друштво љубитеља џеза и електронике „Џезтроник“, основано 2002. године, које негује успомену на првог председника друштва и директора фестивала Момира Мому Цветковића.

Фестивал је настао из потребе да се у Вршцу репрезентују џез, блуз, рокенрол и друге врсте музике у којима постоји импровизована форма.

Покровитељ фестивала је Град Вршац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво