ЗА ДВА ДАНА БЛИЗУ 55 ЛИТАРА КИШЕ: Толико су у Параћину измериле бројне станице и кишомери

Зорана Рашић
Зорана Рашић

12. 09. 2024. у 17:55

НАЈВЕЋА локална метеоролошка мрежа у Параћину у власништву удружења „Параћин метео“ ових дана у центру је пажње суграђана који будно прате количину падавина и временску прогнозу.

ЗА ДВА ДАНА БЛИЗУ 55 ЛИТАРА КИШЕ: Толико су у Параћину измериле бројне станице и кишомери

Фото: З. Рашић

Подаци са великог броја метеоролошких станица и тек постављених нових кишомера распоређених широм параћинске општине показалали су да је за два дана, од 9. до 11. септембра, пало у просеку готово 55 литара кише по метру квадратном, што је скоро једнако просечној количини падавина за цео овај месец.

Највише кише било је у  самом граду, затим  Сисевцу, Стубици и Шавцу, док је у Горњој Мутници измерена најмања количина, „свега“ 29 литара по метру квадратном.

Из овог удружења поручили су Параћинцима да још данас уживају у правој летњој темератури од око 30 степени Целзијусових, јер их већ за викенд очекује хладно време односно 10-12 степени, са облацима и сипећом кишом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?