ОБДАНИШТЕ ЗА ШЕСТ СЕЛА: Предшколска установа “Невен” проширује услуге на подручју Мионице
НЕКАДАШЊЕ просторије месне заједнице у Доњој Топлици, код Мионице, биће претворене у обданиште у којој ће боравити око 20 деце из овог и села Вировац, Вртиглав, Наномир, Доњи и Горњи Таор. За адаптацију простора Министарство просвете, науке и технолошког развоја и општина Мионица издвојили су више од милион и по динара.
фото општина мионица
Будући дечји вртић који ће бити у саставу Предшколске установе "Невен" из Мионице је у близини издвојеног одељења Основне школе "Милан Ракић". То је, иначе, једино издвојено одељење осмолетке на подручју Мионице, на којој до сада ПУ "Невен" није организовала боравак деце.
- На овај начин, деца из ових села биће обухваћена предшколским васпитањем и образовањем - истичу у "Невену". - Отварање обданишта у Доњој Топлици веома је значајно за најмлађе са овог подручја, нарочито за Наномир, где живи претежно становништво ромске националности. Такође, адаптирањем просторија и формирањем васпитне групе у великој мери ће бити побољшан живот породица у овим селима, нарочито деце, која тренутно немају прилику да бораве у вртићу.
Реконструкција просторија МЗ у Доњој Топлици спроводи се у оквиру пројекта "Инклузивно предшколско васпитање и образовање" Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Циљ је унапређење приступа квалитетном предшколском васпитању и образовању, нарочито деце из осетљивих категорија. Постојећа столарија биће замењена новим ПВЦ прозорима, биће постављен ламинат, унутрашња и спољна врата, обновљена фасада, купатило, окречени зидови, уграђена лед расвета...
Да се Наномир покрене...
- Уз подршку локалне самоуправе у више наврата смо спроводили пројекат "Да се Наномир покрене и у вртић крене" - подсећају у "Невену". - Циљ је подршка добробити деце, едукација родитеља о значају раног развоја, ширење доступности нашег програма и промовисање предшколског васпитања и образовања.
- Када је у питању предшколско образовање, планирана је и реконструкција мионичког вртића - каже Бобан Јанковић, председник Општине Мионица.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Три дана до затварања пријава за Trail Race Копаоник и Три стране Копаоника
13. 07. 2026. у 16:17
ВРШАЦ НА ЛЕСКОВАЧКОМ КАРНЕВАЛУ: Размењивали осмехе, пријатељства и искуства (ФОТО)
13. 07. 2026. у 15:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)