ПРЕГЛЕД ЕКС-ЈУ РОКА: Књижевно вече у НБ „Стефан Првовенчани“ у Краљеву
У Народној библиотеци „Стефан Првовенчани” у Краљеву, сутра ће, са почетком у 19 сати, бити приређено представљање публикације „Екс ЈУ рок енциклопедија 1960-2023“ чији је аутор Петар Јањатовић, познати музички новинар и критичар.
НБ Стефан Првовенчни
Реч је о петом, допуњеном издању ове култне публикације којом је сагледана југословенска рок сцена у периоду од 1960. до 2023. године. Како се наводи у најави, у односу на прво издање објављено 1998. године, енциклопедија садржи тридесет нових одредница, представљајући својеврсну основу за упознавање једног од најутицајнјих видова масовне културе.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)