ДА ЛАКШЕ ЖИВОТ НАСТАВЕ ДАЉЕ: У општини Беочин 12 избегличких породица добило средства за економско оснаживање
У ОПШТИНИ Беочин уручене су донације Комесаријата за избеглице и миграције и Општине Беочин којим је, према Јавном позиву за јединице локалне самоуправе у Републици Србији за расподелу средства намењених економском оснаживању избеглица на територији беочинске општине, 12 избегличких породица са 28 чланова остварило право на донацију у виду машина, алата и опреме за обављање занатских услуга као и куповину основног стада за започињање пољопривредне делатности.
ФОТО: општина Беочин
ФОТО: општина Беочин
Додели машинске опреме и алата присуствовали су председница општине Беочин Биљана Јанковић, координаторка Комесаријата за избеглице и миграције за Јужнобачки управни округ Ђурђа Шурлан и повереник за избеглице и миграције у беочинској општини Исмет Адемовски.
ФОТО: општина Беочин
Кроз ову донацију, за коју је Комесаријат за избеглице и миграције обезбедио 2.700.000 динара, а Општина Беочин 300.000 динара, 12 избегличких породица је помогнуто кроз набавку мањих пољопривредних машина и другог алата и опреме за обављање занатских услуга, али и куповину основног стада за започињање пољопривредне делатности у вредности до 250.000 динара по породичном домаћинству.
Препоручујемо
КИКИНЂАНИН НЕСТАО У НОВОМ САДУ: Последњи пут виђен на Божић у насељу Адице
11. 01. 2026. у 20:40
ПРЕМИНУО ТВОРАЦ ЈАВНИХ ЧЕСМИ ПО ВОЈВОДИНИ: Одлазак др Мирослава Кукучке из Кикинде
11. 01. 2026. у 20:39
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)